Przejdź do treści

Światowy dzień zdrowia

Światowy dzień zdrowia

W tym roku tematem przewodnim kampanii prowadzonej w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia jestpopularyzowanie Uniwersalnej Opieki Zdrowotnej (Universal Health Coverage, UHC), ze szczególnym uwzględnieniem Podstawowej Opieki Zdrowotnej (Primary Health Coverage, PHC).

Prowadzona w ciągu całego roku kampania ma na celu pomóc ludziom lepiej zrozumieć, co oznacza powszechne ubezpieczenie zdrowotne - jakie usługi i wsparcie powinny być dla nich dostępne i gdzie. Bardzo ważną rolę do spełnienia podczas kampanii będą mieli pracownicy ochrony zdrowia, pomagając decydentom w dziedzinie zdrowia rozpoznać czego potrzebują ludzie w zakresie opieki, szczególnie na poziomie podstawowej opieki zdrowotnej.

Szacuje się, że nadal co najmniej połowa ludzi świata nie ma dostępu do pełnego zakresu podstawowych usług zdrowotnych, miliony z nich zmuszonych jest wybierać między opieką zdrowotną, a innymi codziennymi wydatkami.Właśnie dlatego WHO skupia się na powszechnym ubezpieczeniu zdrowotnym podczas tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia.

Więcej informacji na temat kampanii dostępnych jest na stronie WHO:

https://www.who.int/campaigns/world-health-day/world-health-day-2019/communications-materials/gifs