Przejdź do treści

Komunikaty

Archiwum komunikatów

Aktualna sytuacja epidemiologiczna grypy w województwie mazowieckim

Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że w okresie od 16 do 31 stycznia 2020 r. na terenie woj. mazowieckiego zgłoszono i zarejestrowano 54 333 zachorowań na grypę oraz podejrzeń zachorowań na grypę, tj. zachorowań grypopodobnych i ostrych zakażeń górnych dróg oddechowych. Jest to o 8 484 zgłoszeń mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, kiedy w drugiej połowie stycznia 2019 r. zarejestrowano 62 817 ww. zachorowań. We wskazanym okresie 161 osób skierowano do szpitali.

Czytaj więcej

HARMONOGRAM POBORU KRWI W OSTROWI MAZ. W ROKU 2020

Realizacja poboru krwi w budynku Sanepidu(niski parter) w Ostrowi Maz. ul. gen. Wł. Sikorskiego 3 w 2 i 4 poniedziałek miesiąca.

Czytaj więcej

Ocena obciążenia uczniów tornistrami/plecakami

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ostrowi Mazowieckiej, w ramach pracy problemowej w październiku bieżącego roku przeprowadziła ocenę obciążenia uczniów tornistrami: w jednej szkole podstawowej w środowisku miejskim i jednej w środowisku wiejskim.

Czytaj więcej

Ocena przygotowania szkół do nowego roku szkolnego 2019/2020 w powiecie ostrowskim

Dane do oceny stanu przygotowania szkół do nowego roku szkolnego zebrano z 40 placówek, tj. 95% szkół objętych nadzorem, w tym z 20 kontroli i 20 ankiet otrzymanych od dyrektorów placówek drogą teleinformatyczną.

Czytaj więcej

Informacja dla producentów pierwotnych

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostrowi Mazowieckiej, w związku z rozpoczętym sezonem produkcji i zbioru owoców i warzyw informuję o obowiązku przestrzegania - przez producentów pierwotnych - wymagań określonych w załączniku I

Czytaj więcej