Powiatowa Stacja
Sanitarno-Epidemiologiczna w Ostrowi Mazowieckiej
ul. Gen. Wł. Sikorskiego 3, 07-300 Ostrów Mazowiecka

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny
w Ostrowi Mazowieckiej przyjmuje interesantów:

w poniedziałki od 13:00-15:00
telefon: (29) 644-06-80
ostrow@psse.waw.pl

Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Ostrowi Mazowieckiej powstała w 1957 roku. Siedziba Stacja mieści się w Ostrowi Mazowieckiej przy ul. Gen. Wł. Sikorskiego 3.
Zasięg działania Stacji to gmina miejska: Ostrów Mazowiecka, miejsko - wiejska: Brok oraz powiat ostrowski (obejmujący 9 gmin Andrzejewo,Boguty-Pianki,Małkinia Górna, Nur, Ostrów Mazowiecka, Stary Lubotyń, Szulborze Wielkie,Wąsewo, Zaręby Kościelne).

Strona główna

Aktualności

Debata "Narkotyki, dopalacze - nie tędy droga!"

W dniu 15 lutego 2018 r. na zaproszenie Kuratorium Oświaty w Warszawie - delegatura w Ostrołęce, Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Ostrowi Maz. uczestniczyła w debacie młodzieżowej pt. "Narkotyki, dopalacze - nie tędy droga!".

Czytaj więcej

„BIEG PO ZDROWIE”

31 stycznia 2018 r. w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrowi Mazowieckiej odbyło się szkolenie dla szkolnych koordynatorów i realizatorów II edycji programu antytytoniowej edukacji zdrowotnej pt. „Bieg po zdrowie”.

 

Czytaj więcej

Zaszczep się wiedzą

“Zaszczep się wiedzą!”, to ogólnopolska akcja społeczna promująca wiarygodne informacje o szczepieniach ochronnych w oparciu o najnowszą wiedzę medyczną. Ważne jest, aby informacje te czerpać z merytorycznych stron internetowych dedykowanych szczepieniom, takich jak strony Ministerstwa Zdrowia, czy Państwowego Zakładu Higieny.

Czytaj więcej

Komunikaty

Kampania "Zdrowe i bezpieczne miejsce pracy"

W 2018 r. rozpoczyna się kampania informacyjna, realizowana przez Europejską Agencję Bezpieczeństwa i Zdrowia Pracy "Zdrowe i bezpieczne miejsce pracy" pod hasłem "Substancje niebezpieczne pod kontrolą".

 

Czytaj więcej

Przygotowanie szkół do nowego roku szkolnego 2017/2018 w powiecie ostrowskim

Oceny przygotowania szkół do rozpoczęcia nowego roku szkolnego dokonano w drugiej połowie sierpnia 2017 r. na podstawie 18 kontroli sanitarnych i 25 ankiet przesłanych drogą teleinformatyczną od dyrektorów szkół. W bieżącym roku dane uzyskano z 43 szkół wszystkich typów, tj. 84% szkół będących w ewidencji.  

Czytaj więcej

Ostrzeżenia

Uwaga ASF

Wykryto kolejne dziki zarażone wirusem afrykańskiego pomoru świń (ASF)

Czytaj więcej

Apel do hodowców drobiu

Wirus wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI), podtypu H5N8 – nie jest groźny dla ludzi, ale jest bardzo szkodliwy dla gospodarki i niebezpieczny dla Waszych gospodarstw.

Czytaj więcej