Powiatowa Stacja
Sanitarno-Epidemiologiczna w Ostrowi Mazowieckiej
ul. Gen. Wł. Sikorskiego 3, 07-300 Ostrów Mazowiecka

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny
w Ostrowi Mazowieckiej przyjmuje interesantów:

w poniedziałki od 13:00-15:00
telefon: (29) 644-06-80
ostrow@psse.waw.pl

Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Ostrowi Mazowieckiej powstała w 1957 roku. Siedziba Stacja mieści się w Ostrowi Mazowieckiej przy ul. Gen. Wł. Sikorskiego 3.
Zasięg działania Stacji to gmina miejska: Ostrów Mazowiecka, miejsko - wiejska: Brok oraz powiat ostrowski (obejmujący 9 gmin Andrzejewo,Boguty-Pianki,Małkinia Górna, Nur, Ostrów Mazowiecka, Stary Lubotyń, Szulborze Wielkie,Wąsewo, Zaręby Kościelne).

Strona główna

Aktualności

"Poznaj Grzyby - Unikniesz Zatrucia" w Warszawie

W Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie czynna jest wystawa pt. "Poznaj Grzyby-Unikniesz zatrucia".

Serdecznie zapraszamy!

/szczegóły na plakacie/

Czytaj więcej

WYSTAWA GRZYBÓW 2017 - PODSUMOWANIE

W dniach 5 - 8 września w siedzibie PSSE w Ostrowi Mazowieckiej przy ul. Sikorskiego 3 czynna była WYSTAWA GRZYBÓW, której organizatorami obok PSSE

Czytaj więcej

Promocja Zdrowia na festynach dożynkowych

W dniu 3 września 2017r PSSE w Ostrowi Mazowieckiej zorganizowała swoje ostatnie w tym roku stoisko informacyjno-pomiarowe w plenerze.

Czytaj więcej

Komunikaty

Wznowienie w PSSE w m. st. w Warszawie działania punktu przyjmowania próbek do badania w kierunku nosicielstwa

WSSE w Warszawie informuje, że od dnia 03.04.2017 r. zostanie wznowione działanie punktu przyjmowania próbek do badania w kierunku nosicielstwa pałeczek z rodzaju Salmonella/Shigella w siedzibie PSSE w m. st. Warszawie przy ul. Kochanowskiego 21, tel. 22 310 79 00

Czytaj więcej

Przygotowanie szkół do nowego roku szkolnego 2017/2018 w powiecie ostrowskim

Oceny przygotowania szkół do rozpoczęcia nowego roku szkolnego dokonano w drugiej połowie sierpnia 2017 r. na podstawie 18 kontroli sanitarnych i 25 ankiet przesłanych drogą teleinformatyczną od dyrektorów szkół. W bieżącym roku dane uzyskano z 43 szkół wszystkich typów, tj. 84% szkół będących w ewidencji.  

Czytaj więcej

Ostrzeżenia

Apel do hodowców drobiu

Wirus wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI), podtypu H5N8 – nie jest groźny dla ludzi, ale jest bardzo szkodliwy dla gospodarki i niebezpieczny dla Waszych gospodarstw.

Czytaj więcej